Moderné vzdelávanie pre vedomostnú spoločnosť.
Projekt je spolufinancovaný zo zdrojov ES.

„Premena tradičnej školy na modernú
pre Bratislavský kraj“

Názov projektu:

Inovatívne a reformné kroky
na ceste do budúcnosti základnej školy

Termín: apríl 2009 - december 2010

Riadiaci orgán:      Ministerstvo školstva SR

Prijímateľ:             Mestská časť Bratislava - Dúbravka

Realizátori:

Základná škola  Beňovského 1, Bratislava

spoločná stránka aktivít

výstupy z aktivít na stiahnutie

Základná škola  Nejedlého  8, Bratislava

Základná škola  Pri Kríži 11, Bratislava

Základná škola  Sokolíkova 2, Bratislava

Stručný popis projektu:

Hlavným cieľom projektu je v nadväznosti na reformu systému vzdelávania profilovať školy regiónu s dôrazom na podporu zvyšovania kvality vzdelávania na základe inovácií.

Projekt sa bude realizovať na štyroch základných školách v  mestskej časti Bratislava-Dúbravka, a to plnením aktivít podľa jednotlivých oblastí zadefinovaných v Štátnom vzdelávacom programe  pre 1. a 2.stupeň  základnej školy v Slovenskej republike. Uplatňovať sa budú inovačné metódy výučby, vhodne včlenené blokové a projektové vyučovanie, aplikácie,  práca s multimédiami,  internetom. Pozornosť bude venovaná prierezovej téme environmentálna výchova, novému prvku regionálna výchova a tvorbe nových didaktických pomôcok. Pripravované budú pracovné listy pre žiakov a metodické listy pre učiteľov, učebnicové texty smerujúce k tvorbe novej učebnice na občiansku výchovu pre piatakov. Plánujeme vypracovať žiadosť na MŠ SR na akreditáciu kurzov „Multimédiá vo vyučovacích predmetoch pre základné školy“ v rámci Štátneho vzdelávacieho programu. Prebehnú konferencie, semináre, workshopy, metodické dni, kurzy.